Gotowe spółki Kraków

Koszty sp z o.o.

W związku z tym że, coraz częściej wybieraną formą prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z o.o., wiele osób zaczyna się zastanawiać nad kosztami jej założenia.

Jedną z ważnych zalet tej spółki, oprócz ograniczonej odpowiedzialności wspólników jest stosunkowo niski koszt założenia. Spowodowane jest to również niskim wymaganym kapitałem początkowym, gdyż to właśnie od jego wielkości zależy wysokość taksy notarialnej, która najbardziej kształtuje całkowity koszt założenia tej spółki.

Koszty związane z założeniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiążą się także z opłatami sądowymi. Podczas rejestracji przedsiębiorstwa w Krajowym Rejestrze Sądowym należy uiścić opłatę za wpis do Rejestru Przedsiębiorców oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Ponieważ ich wysokość dla wszystkich spółek jest taka sama, nie mają one większego wpływu na kształtowanie się całkowitego kosztu założenia spółki z o.o. Jednak korzystając z możliwość rejestracji przez Internet można obniżyć koszt, gdyż opłata za taki wpis jest o połowę mniejsza.