Gotowe spółki Kraków

Koszt założenia spółki 2019

Gotowa spółka to podmiot w pełni ukształtowany pod względem prawnym i podatkowym. Wyposażony w numery identyfikacyjne oraz wpisy do KRS i VAT zdolny jest do rozpoczęcia działalności już w dniu zakupu. Transakcja nabycia przedsiębiorstwa to także o wiele prostszy i tańszy sposób, niż tradycyjna rejestracja spółki.

Decydując się na samodzielne założenie podmiotu gospodarczego przedsiębiorcy wykazać się muszą dużą cierpliwością, a także znajomością przynajmniej podstawowych przepisów prawnych.

Podsumowując, zanim wnioskodawca zapozna się z zawiłościami prawnymi, sporządzi odpowiednie dokumenty i wnioski, a następnie prześle je do Krajowego Rejestru Sądowego, to straci nawet kilka czy kilkanaście dni. Ponadto, od momentu złożenia umowy urząd również może wydać decyzję dopiero po kilku dniach. W związku z tym, że procedura ta jest niezwykle czasochłonna wiele osób rezygnuje z zakładania firmy. Aby uniknąć podobnych problemów i tracić nerwy na sporządzanie dokumentów lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowego przedsiębiorstwa. Nabywca podmiotu gospodarczego zwalnia się z formalności i w ciągu jednego dnia rozpoczyna działalność gospodarczą. Koszt założenia spółki 2019 to również aspekt, który nie sprawia przedsiębiorcom większego kłopotu, ponieważ nie muszą opłacać np.taksy notarialnej za umowę w oficjalnej formie aktu.