Gotowe spółki Kraków

Jak założyć spółkę z oo krok po kroku

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest specyficzną formą prowadzenia działalności gospodarczej polegająca na osiąganiu zysku przy wykluczeniu odpowiedzialności wspólników za ewentualne zadłużenia w stosunku do prywatnych kontrahentów. Będąc w początkowej fazie, czyli zakładania spółki z o.o., przedsiębiorca w pierwszej kolejności wziąć powinien się za sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego oraz wniesienie odpowiedniego kapitału na rozpoczęcie działalności.

Kolejnym krokiem bez wątpienia będzie udanie się do odpowiednich instytucji w celu rejestracji spółki oraz oświadczenia zarządu o wyborze rodzaju. Możliwe jest świadczenie usług, obracanie się w dziale handlowym bądź zajmowanie się produkcją określonego dobra. Wszystkie te czynności wymagają różnorodnych działań oraz wypełnienia formalności.

Chcąc założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w szybkim czasie, a równocześnie zminimalizować koszty, warto zasięgnąć porady profesjonalistów, dla których zadania rejestracyjne są codziennością. Można także zdecydować się na zakup już gotowej spółki z o.o. Decyzja należy do przyszłego przedsiębiorcy.