Gotowe spółki Kraków

Jak założyć firmę przez Internet

Jak założyć firmę przez internet? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, to tutaj ją znajdziesz. 1 stycznia 2012 roku uruchomiona została Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, która zastąpiła tradycyjną Ewidencję Działalności Gospodarczej.

1. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości,
2. Następnie należy wybrać jeden z trzech sposobów na potwierdzenie tożsamości użytkownika,
3. Teraz wybieramy czy chcemy złożyć nowy wniosek i wypełnić go przy użyciu kreatora, czy poprzez wypełnienie podstawowego formularzu,
4. Na tym etapie należy podać swoje dane osobowe,
5. Kolejnym krokiem jest wypełnienie danych z zakresu ewidencji gospodarczych. Należy podać informacje na temat zakładanej firmy. nazwę – łącznie z Twoim imieniem i nazwiskiem jako przedsiębiorcy, informacje dotyczące liczby zatrudnianych pracowników oraz przewidywania względem zatrudnienia w przyszłości, rodzaj prowadzonej działalności,
6. Teraz uzupełniamy pozostałe dane niezbędne do rejestru ubezpieczeniowego.
7. Następnie należy uzupełnić dane dotyczące Urzędu Skarbowego, rachunku bankowego,
8. I na końcu dodać w razie potrzeby załączniki.

Jeśli wniosek składałeś jako zalogowany użytkownik (posiadając podpis elektroniczny lub zweryfikowany profil ePUAP), nie musisz składać wizyty w Urzędzie Miasta/Urzędzie Gminy. Jeśli jednak złożyłeś wniosek anonimowo i otrzymałeś kod weryfikacyjny, musisz udać się do urzędu, by zweryfikować wniosek i go podpisać. Dopiero wtedy Twoja firma trafi do bazy CEIDG.
Po kilku dniach dostaniesz informację z numerem REGON. Wtedy czeka cię wizyta w ZUS-IE i w Urzędzie Skarbowym.

Mamy nadzieję, że teraz pytanie: “jak założyć firmę przez internet?” nie będzie już konieczne. Jeśli jednak coś nadal jest niejasne, to zachęcamy do kontaktu z nami.