Gotowe spółki Kraków

Gotowa spółka z o.o.

Założenie własnej firmy jest trudnym zadaniem. Wie o tym wiele osób, które podejmowały się tego. Istnieją jednak rozwiązania, które pomagają osobom pragnącym założyć własną działalność gospodarczą. Należy do nich na przykład możliwość zakupu gotowej spółki.

Obecnie do najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej należą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Warto więc na ich przykładzie pokazać jak szybko przebiega proces ich zakupu. Na początku trzeba zakupić wszystkie udziały spółki, potem dokonać niezbędnych opłat z tym związanych. Po tym spółka otrzymuje nowego właściciela. Musi on obowiązkowo dokonać zmiany danych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Proces ten jest krótszy od tradycyjnego procesu zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zaletą zakupu gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest duża oszczędność czasu. Osoba, która wybierze taką możliwość może znacznie szybciej rozpocząć prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. To pozwala zacząć szybciej wypracowywać zyski. Poza tą zaletą, zakup gotowej spółki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy.