Gotowe spółki Kraków

Gotowa spółka kapitałowa

Spółki kapitałowe to formy cieszące się dość dużą popularnością dlatego, że umożliwiają ograniczenie odpowiedzialności majątkowej wspólników, a więc bezpieczniejsze prowadzenie biznesu. Jest to szczególnie ceniona cecha w dzisiejszych czasach.

Do spółek kapitałowych należy oprócz spółki akcyjnej, również spółka z o.o. Cieszy się ona największą popularnością wśród wszystkich spółek, zarówno tych kapitałowych jak i osobowych. O jej atrakcyjności świadczy nie tylko ograniczona odpowiedzialność, ale także inne cechy, takie jak możliwość internetowej rejestracji czy niskie koszty założenia.

Poza tym, że spółki kapitałowe są dość ciekawą formą prowadzenia działalności, mają jedną istotną wadę. Jest nią trudny i czasochłonny proces rejestracyjny. Nie zniechęca on bardzo do zakładania takich przedsiębiorstw, ponieważ istnieje wiele sposobów, by uniknąć samodzielnego wypełniania tego obowiązku. Jednym z nich może być zakup gotowej spółki kapitałowej czyli firmy, która została już utworzona. Po za tym, że decydując się na taki wybór nie trzeba przeprowadzać rejestracji spółki, to jeszcze można w znacznie krótszym czasie rozpocząć prowadzenie działalności.