Gotowe spółki Kraków

Etapy zakładania spółek

Jeżeli rozważasz opcję rozpoczęcia własnej działalności, być może interesuje Cię, jakie są etapy zakładania spółek.

Zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, należy pamiętać, że ona może być utworzona przez jedną lub więcej osób w każdym celu, który jest prawnie dopuszczalnym (chyba, że ustawa stanowi inaczej). Założyć ją mogą osoby fizyczne bez względu na obywatelstwo lub osoby prawne niezależnie od miejsca siedziby. Zarząd spółki z o.o. mogą stanowić jedynie osoby fizyczne.

Jednym z wymogów, które trzeba spełnić w celu założenia firmy, jest posiadanie kapitału zakładowego w wysokości min. 5000 zł. Umowa spółki obligatoryjnie musi być podpisana przez każdego wspólnika. Odbywa się to w obecności notariusza. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstaje w tym samym dniu, w którym zawarto umowę. Należy jeszcze umieścić podmiot gospodarczy w KRS. Umożliwia to uzyskanie osobowość prawną przez spółkę z o.o..

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiegają etapy zakładania spółek, zachęcamy do skontaktowania się z naszą Kancelarią. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a także pomożemy Ci w założeniu własnej działalności.