Gotowe spółki Kraków

Epodpis

Internet opanował cały świat co sprawiło, że coraz więcej spraw możemy załatwić drogą elektroniczną. Dotyczy to także rejestracji spółek w sposób zdalny, co znacznie usprawnia proces założenia firmy. W planach jest jednak, aby przedsiębiorcy chcący założyć spółkę online musieli posługiwać się podpisem elektronicznym. Czym jest epodpis?

Ustawa o podpisie elektronicznym zaczęła obowiązywać w 2001 roku. Epodpis to odpowiednio przetworzony zbiór danych, które potwierdzają tożsamość konkretnego podmiotu lub prywatnego użytkownika. Jego celem jest umożliwienie elektronicznej wymiany oraz podpisywania dokumentów przesłanych do banków, urzędów.

Planowane zmiany mają obligować przedsiębiorców do posługiwania się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem e-PUAP, którego założenie związane jest z dodatkowymi kosztami. Z tego powodu zachęcamy do szybkiej rejestracji spółek w najbliższym czasie. Oferujemy pomoc naszej kadry pracowniczej, która doradzi wybór najlepszej formy spółki oraz przeprowadzi proces założenia firmy.