Gotowe spółki Kraków

Epodpis przy rejestracji spółki

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet możliwa jest od 2012 roku za pomocą platformy S24 udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Założenie spółki w ten sposób jest znacznie szybsze niż tradycyjna rejestracja, ponieważ trwa zaledwie 24 godziny. Przedsiębiorcy często korzystają z tego sposobu założenia spółki, ponieważ jest wygodniejszy i pozwala w szybkim czasie zarejestrować działalność, a także generuje mniejsze koszty. Umowa spółki założonej przez Internet nie jest sporządzana w formie aktu notarialnego, dlatego też przedsiębiorca nie jest zobowiązany do opłaty taksy notarialnej.

Do rejestracji spółki w ten sposób wymagany jest zwykły e-podpis, jednak planowana jest zmiana przepisów. Z uwagi na pojawiające się przypadki wykorzystywania przez nieuprawnione jednostki danych osobowych innych osób zwykły e-podpis ma zostać zastąpiony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem ePUAP.

Jesteś zainteresowany rejestracją spółki przez Internet? Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci założyć firmę.

Dodatkowo nasza oferta została poszerzona o usługę nabycia dla Klienta podpisu kwalifikowanego. Jeśli myślałeś o ubieganiu się o niego, zapraszamy!