Gotowe spółki Kraków

Elektroniczna rejestracja spółki z oo

Na założenie spółki w sposób tradycyjny trzeba poświęcić dużo czasu i pracy. Należy wypełnić wnioski, udać się do urzędów, spisać umowę u notariusza. Dla przyspieszenia procedur rejestracyjnych spółki z o.o. jak również innych spółek handlowych powstał system eMS. Sposób uproszczony zakładania spółek (w skrócie S24) umożliwia założenie spółki przez Internet, bez udziału notariusza oraz z automatycznie generowanymi dokumentami.

Dokonanie rejestracji następuje przez po zalogowaniu się do systemu eMS, a następnie kliknięciu na zakładkę „rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z wykorzystaniem wzorca umowy”.

Zaletami tego rozwiązania oprócz szybszej rejestracji jest to, że nie trzeba się udawać osobiście do notariusza w celu spisania umowy. Warto wiedzieć też że, nie wymaga się aby przed rejestracją zebrać cały kapitał zakładowy. Można to zrobić najpóźniej do 7 dni od tego momentu. Kwota jaką trzeba zapłacić za wpis spółki do Rejestru przedsiębiorców jest niższa w systemie S24 niż w tradycyjnym.