Gotowe spółki Kraków

E-rejestracja spółek

Czas zakładania firmy jest bardzo ważny. Im szybciej dokona się rejestracji, tym szybciej można zacząć działać i zarabiać. W związku z tym faktem Ministerstwo Sprawiedliwości umożliwia rejestrację spółki przez Internet. Dzięki temu rejestracja własnej działalności gospodarczej może nastąpić nawet w ciągu 24 godzin. Jest to spore ułatwienie dla przedsiębiorców.

E-rejestracja spółek zaczyna się od rejestracji w systemie eMS, na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Po dokonanej tam rejestracji należy się zalogować, a następnie wybrać zakładkę umożliwiającą rejestrację wybranej formy spółki. Potem należy postępować zgodnie z zaleceniami.

Nie wątpliwą zaletą tej metody zakładania spółek jest oszczędność czasu. E-rejestracja spółek niesie z sobą również inne zalety. Są to: wygoda i łatwość założenia spółki handlowej oraz w przypadku spółek kapitałowych to że, nie trzeba się udawać osobiście do notariusza w celu spisania umowy. W tym przypadku korzysta się z wzorca umowy udostępnionego na stronie ministerstwa.