Gotowe spółki Kraków

Czyste spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Decydując się założyć własną działalność gospodarczą, wielu przedsiębiorców postanawia zakupić gotową spółkę. Najczęściej wybieranym wariantem są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zakup czystego podmiotu gospodarczego niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze gwarantuje bezpieczeństwo. W rozróżnieniu od spółek stażowych, czyste spółki nigdy wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej, wobec czego nie trzeba obawiać się żadnych konsekwencji związanych z wcześniejszymi decyzjami byłego właściciela, w tym np. zadłużeń wobec jakichkolwiek instytucji.
Czyste spółki są w pełni przygotowane do poprowadzenia działalności gospodarczej. Zostały one bowiem zarejestrowane w poszczególnych urzędach, posiadają wymagane numery w tym NIP, REGON, KRS, VAT. Dysponują także kontem bankowym z kapitałem zakładowym.

Zakup takiego podmiotu trwa około 1 dnia. Aby stać się jego właścicielem wystarczy podpisać umowę spółki u notariusza. Umowa ta koniecznie musi być sporządzona w postaci aktu notarialnego.