Gotowe spółki Kraków

Czy warto założyć spółkę z oo?

Wiele osób niejednokrotnie zastanawiało się nad otworzeniem własnego biznesu. Decyzja taka nie zapada z dnia na dzień, ale w momencie kiedy zdecydujemy się na to, zaczynają się pojawiać kolejne pytania. Jaką spółkę założyć? Jak forma opodatkowania będzie właściwa? To zaledwie dwa przykłady…
 
W tym artykule chcemy przedstawić argumenty świadczące za tym, że warto założyć spółkę z o.o., gdyż jest to jeden z najczęstszych dylematów. Co więc skłania do zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością? Głównym atutem jest ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki do wysokości wniesionych wkładów. Umożliwia to głównie bezpieczne prowadzenie działalności gospodarczej.  
 
Spółka z o.o. ma także inne zalety. Jeżeli zakładają ją dwaj wspólnicy, można uniknąć płacenia składek ZUS, które jak wiadomo są sporym kosztem. Spółka z o.o. umożliwia ograniczenie kosztów również w inny sposób. Bowiem jej założenie jest stosunkowo tanie w porównaniu do innych form spółek, które umożliwiają ograniczenie odpowiedzialności majątkowej. Czy warto założyć spółkę z o.o.? Przedstawione argumenty na pewno pomogą w dokonaniu wyboru, który należy do każdego z osobna.