Gotowe spółki Kraków

Co wybrać spółkę z o.o. czy jednoosobową działalność gospodarczą?

Osoby, które planują otworzyć działalność gospodarczą stoją przed bardzo ważnym zadaniem, mianowicie muszą oni wybrać formę prawną przedsiębiorstwa.

Wybór formy prawnej przedsiębiorstwa nie jest łatwy. Powinien on pasować do profilu planowanej działalności. Każda z form posiada zarówno wady, jak i zalety, dlatego należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej. Działa na podstawie przepisów Kodeksu Spółek Handlowych. Posiada osobowość prawną, dlatego działa przez swoje organy. Jej prowadzenie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy. Wspólnicy posiadają ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki.

Jednoosobowa działalność gospodarcza również jest bardzo popularna w Polsce. Najczęściej w tej formie prowadzone są małe przedsiębiorstwa. Rejestracja jednoosobowej działalności jest całkowicie darmowa. Dużym jej minusem, jest to, iż przedsiębiorca odpowiada za zobowiązania firmy całym swoim majątkiem.