Gotowe spółki Kraków

Co daje zakup spółki?

Mimo, że wiele osób decyduje się na nabycie gotowego przedsiębiorstwa, to wciąż trudno jest jasno określić co daje zakup spółki. Nie każda osoba zdaje sobie sprawę, co może tak naprawdę zyskać i jakie korzyści niesie ze sobą gotowa firma założona w celu dalszej odsprzedaży.

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą korzyścią jest zwolnienie z tradycyjnej rejestracji działalności gospodarczej do Krajowego Rejestru Sądowego. Ominięcie procedury to przede wszystkim duża oszczędność czasu oraz kosztów. W przypadku zakupu spółki nabywca nie musi opłacać notariusza za sporządzenie aktu notarialnego, ponieważ nabywana jednostka gospodarcza wyposażona jest już w niezbędne numery identyfikacyjne. Ponadto, w przypadku rejestracji tradycyjnej czas oczekiwania na wpis do rejestru wynosi nawet kilka dni, co zdecydowanie nie jest korzystne dla osób, którym szczególnie zależy na czasie.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do zakupu spółki, a jeżeli tak – to zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy przedstawią całą ofertę.