Gotowe spółki Kraków

Charakterystyka spółki zoo

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna przedsiębiorstwa utworzonego przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie. Jest to najchętniej wybierana forma spółki w Polsce. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy ta spółka będzie dla Ciebie odpowiednia, to w podjęciu decyzji z pewnością pomoże Ci charakterystyka spółki zoo.

Zarejestrować tą spółkę może jedna lub więcej osób fizycznych lub prawnych bądź jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej. Warto pamiętać o tym, że założycielem jednoosobowej spółki z o.o. nie może być inna jednoosobowa spółka z o.o. Umowa spółki musi zostać w formie aktu notarialnego. Spółka z chwilą wpisu do KRS uzyskuje osobowość prawną. W spółce z o.o. występują takie organy jak Zgromadzenie wspólników, Zarząd oraz Rada nadzorcza lub Komisja Rewizyjna.

Spółka z oo jest bardzo popularną formą prowadzenia firmy. Jeżeli chcesz otworzyć firmę, ale nie chce sam podjąć się rejestracji to skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci naszą ofertę, która pomoże Ci otworzyć firmę szybko oraz bezpiecznie. Zapraszamy.