Gotowe spółki Kraków

Cennik gotowych spółek z o.o.

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, warto wziąć pod uwagę zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Cena takiego podmiotu uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszy jest staż spółki. Oczywiste jest, że jednostka, która istnieje na rynku już określony czas będzie kosztować o wiele więcej niż dopiero co założone ogniwo. Główną tego przyczyną są olbrzymie zdolności kredytowe oraz leasingowe danej jednostki. Posiada ona także o wiele większe szanse na pozyskanie niezbędnych środków w ramach dotacji, dofinansowań i innych wsparć finansowych.

Oczywiście zakup spółki, która posiada określoną historię gospodarczą wiąże się ze sporymi zagrożeniami, dlatego decydując się na taką transakcję koniecznie należy zapoznać się z dokumentacją danego podmiotu, a przede wszystkim z potwierdzeniem o niezaleganiu wobec żadnych instytucji.

Wiele kancelarii oferuje również nowe spółki z określonym stażem, które mają zupełnie czystą historię gospodarczą, jednak zachowują udogodnienia związane z stażem przebywania na rynku.