Gotowe spółki Kraków

Cały koszt rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Założenie każdego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się z kosztami. Rozpoczynanie działalności gospodarczej w najprostszych formach jest również kosztowne. Są to formy takie jak spółki cywilne czy jednoosobowa działalność gospodarcza, które nie nadają się do prowadzenia większego i poważniejszego biznesu.

Jedną z bardzo atrakcyjnych form działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Umożliwia zebranie większego kapitału, poprzez emisję udziałów. Dodatkowo współwłaściciele nie muszą ponosić dużego ryzyka, gdyż ich odpowiedzialność majątkowa jest ograniczona.

Koszty założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są stosunkowo niewielkie. Trzeba liczyć się z kosztami rejestracji w KRS, taksą notarialną za spisanie umowy spółki oraz innymi kosztami związanymi np. z nadaniem NIP czy zgłoszeniem do ubezpieczeń społecznych. Spółka z o.o. należy go spółek kapitałowych, w których przypadku na koszty założenia decydujący wpływ ma kapitał początkowy. W spółce z o.o. wynosi on minimalnie 5000 złotych, co w porównaniu z spółką akcyjną, gdzie wynosi on 100000 złotych jest bardzo korzystne.